Známý výrobce opouští prodej laserových tiskáren

Přidat na Seznam.cz

Jeden z nejznámějších výrobců tiskových zařízení, společnost Epson, oznámila velmi významnou změnu ve svém produktovém portfoliu. Za několik let přestane společnost prodávat laserové tiskárny, píše server Arstechnica a zprávu potvrzuje také portál TheRegister.

Společnost Epson oznámila zásadní změnu ve svém sortimentu. S příchodem roku 2026 přestane společnost prodávat laserové tiskárny.

Společnost toto rozhodnutí vysvětluje nemožností zlepšit energetickou účinnost zařízení využívajících technologii laserového tisku – to se týká nutnosti využívat značné množství tepla.

Společnost Epson se chce zaměřit na výrobu inkoustových tiskáren, které podle ní spotřebují až o 85 % méně energie než laserové tiskárny. Zároveň se očekává, že výroba inkoustových tiskáren sníží spotřebu surovin, a to i při přepravě.

Je však třeba poznamenat, že přechod na inkoustové tiskárny nemusí být pro mnoho společností, které používají převážně laserové tiskárny, nákladově efektivní. Není žádným tajemstvím, že náklady na tisk touto technologií jsou nižší než u inkoustového tisku.

Zdroj: Arstechnica, TheRegister