Zemřel bývalý šéf Avastu Vince Steckler. Kým vlastně byl?

Přidat na Seznam.cz

Společnost Avast dnes oznámila, že její bývalý generální ředitel Vince Steckler zemřel v úterý ve věku dvaašedesáti let při tragické autonehodě v kalifornském Irvine.

Slova nestačí k vyjádření této ztráty. Vince byl pro Avast mnohem víc než jen ředitel. Ti, kdo s Vincem pracovali, vědí, že se vymykal popisu. Vince byl velmi uzavřený a moc o sobě nemluvil; byl tvrdý jako hřebík, ale vždy spravedlivý; vyžadoval to nejlepší od sebe i od ostatních a trajektorie růstu společnosti Avast pod jeho vedením je toho přímým důkazem.

I po odchodu ze společnosti Avast se Vince nadále významně podílel na pozitivních změnách prostřednictvím svých filantropických aktivit. Byl velkým zastáncem vytváření inkluzivního světa, kde každý dostane stejnou příležitost zazářit, a štědře podporoval programy, které to umožňovaly. Prostřednictvím charitativního fondu Vince a jeho žena Amanda podporovali iniciativy, jako je nadace Magical Bridge Foundation, a pomohli založit Centrum pro odpovědné, etické a přístupné technologie na jeho alma mater, Kalifornské univerzity v Irvine. Miloval společnost Avast a i po odchodu do důchodu zůstal ve spojení s mnoha „Avašťany“.

Vince byl vášnivým milovníkem automobilů, od klasických až po moderní sportovní hyperauta. Hodně vyprávěl o červeném Ferrari Berlinetta 512, které si jako mladý kluk koupil ve špatném stavu téměř za hubičku a dal si ho sám dohromady. Je paradoxem, že zemřel, když si užíval jízdu v jednom ze svých milovaných klasických aut.

Vince byl také velkým fanouškem České republiky a českých lidí. Když přijel na pracovní pohovor, byla to jeho první návštěva této země. Jeho schopnost rychle se seznámit s její historií, pochopit kulturní rozdíly a efektivně působit ve zcela cizím prostředí byla impozantní. Tím to však neskončilo. Vince se napojil na místní síť a získal zde celou řadu přátel. A když jeho žena Amanda otevřela v Singapuru dlouho očekávanou kavárnu, bylo to jedno z mála míst, kde se podával Pilsner Urquell – na čepu!

Když Vince mířil do důchodu, říkal, že se nejvíc těší na dvě věci: na to, že bude trávit čas s rodinou a bude otcem, a na to, že se bude moci věnovat svým koníčkům a charitativní činnosti. „Po intenzitě, s jakou se věnoval společnosti Avast, jsme byli moc rádi, že se bude moci soustředit na svůj osobní život.“ uvedl současný generální ředitel Ondřej Vlček. „Vinci, budeš nám velmi chybět a vždy na tebe budeme vzpomínat. Moc ti za všechno děkujeme a odpočívej v pokoji.“ uzavřel Ondřej Vlček