Zásilkovna se prodala. Novým majitelem se stane konsorcium investorů

Přidat na Seznam.cz

Konsorcium CVC Capital Partners a Emma Capital s podporou od R2G nedávno dohodlo odkoupení celého podílu Packeta s.r.o., spadajícího pod skupinu Packeta – renomovanou českou firmu v oblasti technologie a logistiky. Tato transakce, očekávaná k dokončení v první polovině roku 2024, stále čeká na schválení od relevantních regulátorů. Detaily dohody zůstávají nezveřejněné, avšak je známo, že Packeta je dlouhodobě prosperující a v aktuálním roce očekává obrat ve výši 7,25 miliardy korun, uvádí tisková zpráva.

Simona Kijonková, zakladatelka a CEO skupiny Packeta a JSK Investments, veřejně poděkovala svým více než 2000 kolegům za přispění k růstu firmy, která se stala klíčovým hráčem v oblasti e-commerce doručování v Evropě. Vyjádřila vděk i klientům a ujistila, že noví investoři přinesou další rozvoj a zvýšení kvality služeb. Poděkovala také poradcům a managementu za podporu v komplexním mezinárodním procesu.

Hledání nových investorů začalo na jaře roku 2023 a vedli ho finanční poradci CORPIN a IMAP REDBAENK spolu s právními poradci z několika renomovaných firem. Tato iniciativa vyústila v množství nabídek od mezinárodních investorů.

Zásilkovna, člen skupiny, se od založení v roce 2010 rozšířila do sedmi států a získala tisíce výdejních míst a ocenění. Série inovací, jako robotická výdejní místa a mobilní aplikace, a množství ocenění dokládají její růst a úspěch v průmyslu.

Zdroj: Redakčně upravená tisková zpráva