Zájem lidí o finanční mobilní aplikace se výrazně zvýšil

Přidat na Seznam.cz

Jedním z důvodů je investování, kterému se ve volném čase začalo věnovat výrazně více lidí na celém světě. Vyplývá to z údajů o stažení aplikací prostřednictvím dvou předních služeb na trhu, App Store a Google Play, které analyzovala investiční společnost BCM Begin Capital Markets.

V prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenaly mobilní aplikace pro finanční služby téměř jeden a půl miliardy stažení. Ve srovnání s prvním čtvrtletím 2020 jde o výrazný nárůst o 34%. V porovnání s minulým rokem se růst zájmu o finanční aplikace zrychlil: v 1. čtvrtletí 2020 počet stažení finančních aplikací narostl meziročně „jen“ o čtvrtinu.

Finanční aplikace mají stále silnější pozici v mobilech
Podíl stažení finančních aplikací na celkovém počtu stažených aplikací se za poslední rok také zvýšil. Zatímco v prvním čtvrtletí 2019 byl tento podíl 2,52% a o rok později to bylo 2,61%, v prvních třech měsících letošního roku již podíl stažení finančních aplikací na celkovém počtu dosáhl 4,1%.

Nárůst zájmu široké veřejnosti o finanční aplikace připisujeme dvěma hlavním faktorem, přičemž oba stále platí i v současném období po pandemii. Jedním z faktorů byla skutečnost, že lidé obecně začali ve větší míře vyřizovat z domu nejen nákupy, ale také bankovní služby, zejména platby. Dalším faktorem, který se projevil zejména v nárůstu počtu investičních a obchodních žádostí, bylo více času stráveného doma při zachování nebo dokonce zvýšení disponibilního příjmu. Jednoduše řečeno, namísto cestování a jiných volnočasových aktivit lidé více času věnovali přemýšlení o využití svých volných finančních prostředků a začali aktivně investovat.