Volvo dočasně zastaví výrobu ve svém švédském závodě pro nedostatek čipů

Přidat na Seznam.cz

Automobilka Volvo, kterou vlastní čínský Geely Holding, dočasně zastaví výrobu ve svém švédském závodě v Göteborgu pro nedostatek polovodičových čipů.

Automobilka Volvo, kterou vlastní čínský Geely Holding, dočasně zastaví výrobu ve svém švédském závodě v Göteborgu pro nedostatek polovodičových čipů. Automobilka o tom informovala ve středu.

Globální nedostatek čipů zasáhl automobilky na celém světě a přiměl je snížit produkci. I výrobci elektroniky mají problémy udržet krok s nárůstem poptávky po telefonech, televizorech a herních konzolách, který způsobila pandemie nového koronaviru.

Výroba aut ve Švédsku se tento večer dočasně pozastaví pro nedostatek polovodičů, uvedla společnost Volvo Cars v e-mailovém prohlášení.

Automobilka dodala, že se bude snažit výrobu co nejdříve obnovit, do příštího týdne. Volvo i v červnu zastavilo na týden výrobu, pro změnu ve svém belgickém závodě v Gentu.

Společnost Volvo Cars, která minulý měsíc vykázala návrat k zisku v 1. pololetí 2021, protože poptávka po elektromobilech roste, zvažuje v tomto roce kotování na burze ve Stockholmu.