Vodafone má novou generální ředitelku. Ta předtím působila v Microsoftu

Přidat na Seznam.cz

S více než dvaceti lety zkušeností v oblasti prodeje, marketingu a strategie ve významných společnostech přebírá Violeta Luca nové vedení Vodafone v České republice. Před svým nástupem do této role zastávala pozici generální ředitelky v Microsoft Česko a Slovensko.

Petr Dvořák, předchozí generální ředitel Vodafonu Czech Republic, byl letos povýšen ve skupině Vodafone Group. Od ledna 2024 ho nahradí Violeta Luca ve věku 43 let. Luca předtím působila jako generální ředitelka Microsoftu v Rumunsku.

Violeta Luca má rozsáhlé zkušenosti s řízením transformačních projektů v odvětví maloobchodu, bankovnictví, e-commerce, zdravotnictví a telekomunikací. S více než dvaceti lety zkušeností na vedoucích pozicích se věnuje rozvoji digitálních dovedností, inovacím a podpoře začínajících podniků. Je aktivní mentorkou a podporuje postavení žen v profesní a manažerské kariéře.

Luca byla oceněna jako TOP CEO a nejlepší zahraniční manažerka. Získala řadu prestižních ocenění, včetně umístění mezi 20 nejvlivnějšími ženami českého Fintechu podle časopisu Forbes a titulu TOP CEO 2023. V soutěži Manažer roku 2022 zvítězila v kategorii Zahraniční manažer. Pod jejím vedením získala společnost Microsoft několikrát ocenění Nejlepší zaměstnavatel v České republice a Rumunsku.

Violeta Luca působila také jako členka představenstva v Americké obchodní komoře v Rumunsku, na Slovensku a v České republice, kde v současné době vykonává druhé funkční období. Před svým připojením k Microsoftu zastávala klíčové pozice ve společnostech Metro Cash & Carry, Dante International, Flanco Retail, Whirlpool a AIG. Je absolventkou Akademie ekonomických studií v rumunské Bukurešti.

Zdroj: vodafone.cz