V říjnu vyhlásilo bankrot 71 firem. Letos bude úpadků více než loni i předloni

Přidat na Seznam.cz

V říjnu bylo v České republice vyhlášeno 71 bankrotů obchodních společností, 497 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 209 osobních úpadků. Zatímco u firem byl počet případů druhý nejvyšší od začátku roku, u bankrotů podnikatelů naopak druhý nejnižší, píše portál BusinessInfo.cz.

V říjnu bylo zároveň podáno 78 návrhů na úpadek obchodních společností, 487 návrhů na bankrot podnikatelů a 1 236 návrhů na osobní bankrot.

Zmíněná čísla vyplývají z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF.

Počet firemních bankrotů se oproti září zvýšil o devatenáct, zatímco krachujících podnikatelů bylo o šestnáct méně. Insolvenčních návrhů u obchodních společností ubylo o 14 a u fyzických osob podnikatelů o 23.

Podniky trápí i růst cen a nedostatek pracovníků
„V letošním roce připadá na jeden měsíc průměrně 62 bankrotů obchodních společností, v loňském roce to bylo 51 a o rok dříve 57. Z toho lze usuzovat, že úpadků společností bude v letošním roce oproti předchozímu více a patrně překonáme i hodnoty z roku 2019. Napomůže tomu i růst cen energií, a tím všech vstupů nutných k provozu firem, a také přetrvávající nedostatek pracovních sil a tlak na zvyšování mezd,“ upozorňuje analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau Věra Kameníčková.

Počet firemních bankrotů se oproti září zvýšil o devatenáct, zatímco krachujících podnikatelů bylo o šestnáct méně. Insolvenčních návrhů u obchodních společností ubylo o 14 a u fyzických osob podnikatelů o 23. 

Podniky trápí i růst cen a nedostatek pracovníků

„V letošním roce připadá na jeden měsíc průměrně 62 bankrotů obchodních společností, v loňském roce to bylo 51 a o rok dříve 57. Z toho lze usuzovat, že úpadků společností bude v letošním roce oproti předchozímu více a patrně překonáme i hodnoty z roku 2019. Napomůže tomu i růst cen energií, a tím všech vstupů nutných k provozu firem, a také přetrvávající nedostatek pracovních sil a tlak na zvyšování mezd,“ upozorňuje analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau Věra Kameníčková.

Zdroj: BusinessInfo.cz, Redakčně upravená tisková zpráva CRIF