Už to nejsou jen automobily: Ferrari vstupuje na módní trh

Přidat na Seznam.cz

Holdingová společnost Exor, pod kterou značka Ferrari patří, touží po expanzi. Po automobilovém průmyslu je čas na luxusní módu i exkluzivní restaurace. Člen představenstva Exor Andrea Agnelli v poslední době zesiluje díky fotbalové Superlize.

Ferrari , jedna z nejsilnějších značek na světě, opakovaně signalizovala, že se nezamýšlí omezit na výrobu automobilů. Další krok k transformaci na značku životního stylu má proběhnout v červnu – poté bude představena první módní kolekce připravená pod hlavičkou italského giganta. Za jeho design odpovídá Rocco Iannone, který dříve pracoval pro společnosti Armani a Dolce & Gabbana.

Na rozdíl od dřívějších oznámení nebude kolekce připravena v továrnách Armani, ačkoli vazby mezi oběma společnostmi zůstávají silné, o čemž svědčí smlouva podepsaná minulý měsíc mezi Scuderií Ferrari a Giorgiem Armanim. Módní dům má poskytnout oblečení pro celý tým Ferrari účastnící se závodů Formule 1.

Ferrari a fotbalová Superliga: kdo je Andrea Agnelli?
O tom, že společnost Exor, ke které mimo jiné také patří týdenník Economist plánuje rozšířit své podnikání do nových oblastí, převzal čínskou luxusní značku Shang Xia. Od té doby holding také koupil 24% podíl značky Christian Louboutin. Má Exor ambice roztáhnout křídla a stát se italskou odpovědí na francouzské modní giganty? Móda určitě nebude jedinou oblastí, kde hodlá konkurovat gigantům. Důkazem toho může být otevření restaurace „Cavallino“ u příležitosti premiéry módní kolekce. V jejím čele bude Massimo Bottura, jeden z nejslavnějších kuchařů na světě, který byl již mnoho let spojován s gastronomickými projekty společnosti Gucci.

Rodina Agnelli, ke které Exor patří, se tento týden dostala na titulní stránky dalšího potenciálně velmi výnosného úsilí – evropské Superligy, soutěže Ligy mistrů, která otřásla světem fotbalu. Jedním z původců kontroverzního podniku pro nejbohatší kluby v Evropě je Andrea Agnelli, člen představenstva Exor, a také více než deset let prezident fotbalového týmu Juventus Turín. O něm nedávno řekl prezident UEFA Alexander Ceferin: „Jsem trestním právníkem 24 let, ale nikdy jsem se s někým takovým nesetkal.“ Ceferin také obvinil Andrea Agnelliho z vytrvalých lží a nazval jeho dlouholetého přítele mimo jiné „hadem“.

Andrea Agnelli je jedním z prezidentů velkých evropských fotbalových klubů, kteří se rozhodli vytvořit Superligu, hry nejlepších evropských týmů a alternativu k Lize mistrů.