Tradiční hutě v Ostravě jsou před krachem, říkají zaměstnanci firmy

Přidat na Seznam.cz

Podle odborářů je současná situace ve společnosti Liberty Ostrava, dříve známé jako Nová huť, kritická. Téměř žádné opravy nejsou prováděny a chybí finance na nákup základních materiálů, jako je uhlí a železná ruda. Odboráři tvrdí, že firma čelí hrozbě bankrotu a není jasné, jak dlouho může vzhledem k obtížné finanční situaci přežít. Kromě vedení společnosti se odboráři obrátili i na vládu, píše iDnes.cz.

Odboráři jsou zděšeni přístupem majitelů firmy, kteří slibují obrovské investice, ale neinvestují ani do nejzákladnějších oprav a nedodržují své závazky vůči státu ani dodavatelům. Tyto obavy měli odboráři již dříve, a proto vytvořili dohodu s mateřskou firmou, která zahrnovala záruky týkající se provozu společnosti, financování, zaměstnanosti a investic.

Bohužel se všechny tyto obavy potvrdily, a to i přes záruky uvedené v dohodě. Odboráři tvrdí, že měli podezření, že Sanjeev Gupta má v úmyslu vytunelovat firmu, prodat emisní povolenky a zadlužit ji dalšími úvěry, místo aby ji dlouhodobě udržoval.

Společnost Liberty Ostrava nezveřejnila další podrobnosti ohledně situace, pouze uvedla, že vrcholové vedení firmy a výkonný ředitel Liberty Ostrava odpověděli na dopis od odborů během schůzky minulý týden, píše Český rozhlas.

Zdroj: iDnes.cz, Český rozhlas