Tesla za 25 000 eur (612 150 Kč) se bude vyrábět také v Německu, říká Elon Musk

Přidat na Seznam.cz

Již dlouho se hovoří o novém voze Tesla, který bude menší, bližší vkusu mnoha trhů (zejména evropských) a bude mít konkurenceschopnou cenu v přepočtu 612 150 Kč.

Stejný cenový cíl, který si stanovili i evropští výrobci jako Stellantis a Volkswagen, ale za tuto cenu budou nabízet poměrně základní model, zatímco od Tesly člověk vždy očekává něco víc. Právě proto vyvolala nová prohlášení Elona Muska v posledních dnech rozruch.

Generální ředitel navštívil GigaBerlin – německou továrnu Tesly v Grünheide, a přítomní informovali, že Musk během projevu řekl, že nový model se bude vyrábět také v Německu, píše portál Economictimes.

Model 2, jehož název nebyl nikdy potvrzen a který byl v médiích skloňován, byl postupem času spojován s více místy výroby. Zpočátku se hovořilo o tom, že jde o projekt zrozený a vyvinutý v Číně, připravený pro továrnu v Šanghaji, zatímco před několika měsíci se zdálo, že je určen model pro úspěch nové mexické továrny.

Jakmile se projekt v Mexiku zpomalil, byla jako možná lokalita zmíněna také továrna v Texasu. Nyní přišla řada na berlínskou lokalitu. Kde je tedy pravda? Odpověď by vlastně mohla být správná ve všech případech. Kompaktní model, jako je ten hypotetický, a s přijatelnou cenou by byl pro globální trh atraktivní a přesun z Mexika do Austinu by byl pouze dočasným řešením.

Skutečně by se mohlo jednat o model vyráběný kdekoli, a to ve větším počtu kusů než jakýkoli jiný projekt Tesly. Na to je však příliš brzy, americká společnost toho má už teď hodně a před rokem 2025 bude těžké vidět něco konkrétního. Pokud pak vezmeme v úvahu historická zpoždění Tesly v plánovaných termínech…

Zdroj: Economictimes