Tesla má problém. 321 tisíc elektrických vozidel trpí vadou

Přidat na Seznam.cz

Společnost Tesla svolává více než 321 tisíc vozidel ve Spojených státech kvůli drobné vadě. U zadních světel elektrických vozidel se stává, že vypadne svícení, uvedla společnost ve zprávě zveřejněné v sobotu, jak informoval deník NBC News.

Tato zpráva následuje po pátečním stažení téměř 30 tisíc vozů Modelu X ve Spojených státech kvůli problému, který může způsobit nesprávné spuštění airbagu u spolujezdce, což způsobilo pokles akcií společnosti o skoro 3 procenta na téměř dvouleté minimum.

Poruchové jsou podle zprávy Model 3 z roku 2023 a Model Y z let 2020-2023, uvedl server EuroNews. Společnost Tesla se sídlem v Texasu uvedla, že nasadí aktualizaci, která problém se zadním světlem odstraní. Uvedla také, že nemá žádné zprávy o nehodách nebo zraněních v souvislosti se svoláním vadných vozidel.

Společnost uvedla, že svolání se uskutečnilo na základě stížností zákazníků, o kterých se dozvěděla koncem října, převážně ze zahraničních trhů a které se týkaly zadních světel s poruchou svícení.

Vyšetřovatelé zjistili, že ve výjimečných případech mohou světla přestat svítit v důsledku anomálie, která může způsobit falešnou detekci závady během procesu probouzení vozidla. Společnost Tesla uvedla, že kvůli tomuto problému obdržela tři záruční hlášení.

Zdroje: NBC News, EuroNews