Společnost HP TRONIC, která provozuje DATART, odkupuje akcie od fondu. Bude vlastnit celých 100 %

Přidat na Seznam.cz

HP TRONIC, do jehož portfolia patří maloobchodní prodejce elektroniky DATART a značka ETA, se dohodl s fondem Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) ze skupiny Genesis Capital na odkupu všech akcií, které do dnešního dne držel právě tento fond. 100 % akcií se tak nově nachází ve firemní struktuře skupiny HP TRONIC, což posílí kontrolu nad strategickými rozhodnutími a umožní flexibilitu a autonomii v budoucím rozvoji.

Fond Genesis významně kapitálově posílil skupinu HP TRONIC v roce 2017 v souvislosti s nákupem společnosti DATART. Začala tak více než 7letá úspěšná éra spojená s rozvojem „omnichannel“ konceptu na trhu s elektronikou.

„Stali jsme se partnerem top managementu, který představil jasný investiční záměr vytvoření leadera v maloobchodním prodeji spotřební elektroniky prostřednictvím konsolidace skupiny HP TRONIC se společností DATART. Mimořádně náročný proces konsolidace obou skupin pod vedením zkušeného generálního ředitele HP TRONIC Daniela Večeři se navzdory řadě rizik povedl a dosažené výsledky dokonce významně předčily původně naplánované cíle. Zásadní podpůrnou roli sehrálo také otevření nové moderní logistické haly se skladovým prostorem 30 tis. m² v Jirnech u Prahy, která nahradila původní sklady obou skupin,“ říká Ondřej Vičar, řídící partner Genesis Capital Equity.

Ondřej Vičar dále dodává, že neplánovaným milníkem bylo náročné období pandemie covid-19, spojené s uzavírkami prodejen v letech 2020 a 2021, které se skupině DATART podařilo zvládnout na výbornou.

Trh se spotřební elektronikou je dynamičtější a s příchodem konceptu „marketplace“ mnohem více konkurenční. Je tedy nezbytné, aby společnosti, jako je HP TRONIC, reagovaly na tyto přicházející změny, reflektovaly nové výzvy a soustředily se na naplňování svých strategických cílů.

Skupina HP TRONIC je významným prodejcem spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v České republice a na Slovensku. Do jejího portfolia patří například DATART a ETA. HP TRONIC je také výrobcem, dovozcem a prodejcem vlastních značek a výhradním distributorem některých značek elektroniky. Hlavními segmenty prodeje spotřební elektroniky jsou velké domácí spotřebiče, malé domácí spotřebiče, spotřební elektronika, IT & komunikace či příslušenství.

Zdroj: redakčně upravená tisková zpráva