Spojené arabské emiráty a Česká republika podepsali dohodu o posílení obchodní a hospodářské spolupráce

Přidat na Seznam.cz

Etihad Credit Insurance (ECI), federální exportní úvěrová společnost Spojených arabských emirátů (SAE), podepsala memorandum o porozumění s Exportní garanční a pojišťovací společností České republiky (EGAP) s cílem posílit obchodní, investiční a hospodářskou spolupráci mezi oběma zeměmi, informuje server Wam a server Zawya.

Na základě této dohody budou státní exportní úvěrové agentury spolupracovat na společných projektech s cílem rozšířit svůj vývoz do celého světa a podporovat místní firmy působící v růstových odvětvích, jako je ocelářství a infrastruktura, obnovitelné zdroje energie, strojírenství, plasty a odpadové hospodářství.

Společnosti ECI a EGAP budou rovněž pořádat semináře a fóra, která budou propagovat řešení obchodního financování na míru podnikům, zejména malým a středním, aby jim pomohly růst v mezinárodním měřítku.

Česká republika je klíčovým partnerem SAE v Evropské unii a obě země mají rostoucí politické, hospodářské a kulturní vztahy. Podle velvyslanectví České republiky jsou SAE jejím druhým největším obchodním partnerem v regionu, informuje web Zawya.

Zdroj: wam.ae, zawya.com