Soukup navýšil základní kapitál své společnosti o sto milionů

Přidat na Seznam.cz

Mediální matador a majitel mediální agentury Médea Jaromír Soukup oznámil, že zvyšuje základní kapitál mediální agentury o 100 milionů korun. Zvyšuje kapitál na 586 milionů, píše web Borovan.

Oznámení přichází na podzim, kdy se dojednávají kontrakty na příští rok. „Tímto považuji celou debatu o finančních potížích Médey za ukončenou. Před společnosti Médea je v příštích týdnech a měsících boj s konkurencí o nové klienty. Představíme nové služby a vize naší agentury,“ tvrdí Soukup.

Připomeňme, že letos byla Médea několik týdnů v insolvenčním řízení. Důvodem byla malá suma, která navíc již měla být ze strany společnosti již splacena.

Jak poznamenává portál Borovan, akce se na reklamním trhu četla jako varování pro Soukupa od některého z tuzemských velkých hráčů. Kvůli nezaplaceným pohledávkám za nákup reklamního prostoru hrozil v letošním roce například Seznam.cz, že klientům Médey pozastaví reklamní kampaně na svých webech. Podle informací Borovan.cz měla mít v minulosti vůči Médee pohledávky řada vlivných mediálních skupin nebo ČSOB.

Zdroj: Borovan