Škoda chce uvést na trh čtyři nové modely elektromobilů

Přidat na Seznam.cz

Škoda pokračuje v rozšiřování své čistě elektrické nabídky. Po modelech Enyaq a Enyaq Coupé budou následovat další čtyři bateriové vozy. Oznámila to dceřiná společnost koncernu VW na designové předpremiéře ve svém sídle v Mladé Boleslavi, jak uvedl webový portál Golem.

Má začít s malým terénním vozem Elroq, který má v roce 2024 konkurovat ve třídě kompaktních vozů. Následovat bude ještě menší crossover, který bude sdílet technologie s VW ID.2 a Cupra Urban Rebel. Uvedení tohoto crossoveru na trh je plánováno na rok 2025.

O rok později plánuje Škoda uvést na trh vůz pro rodiny. Se sériovou verzí studie SUV Vision 7S přichází výrobce se svým prvním sedmimístným elektrickým vozem. V duchu modelu Octavia bude následovat první kombi s elektrickým pohonem, uvedl webový portál Electrive.

Škoda chce investovat také do vozů se spalovacími motory

Přestože Škoda plánuje v příštích pěti letech investovat téměř šest miliard eur do obratu v oblasti mobility, spalovací motory při tom nezůstanou stranou, vysvětlil člen představenstva Klaus Zellmer. Naopak v letošním roce plánuje Škoda kompletně obnovit dva ze svých klíčových modelů, Superb a Kodiaq.

Tyto dva modely se však také vydávají malým krokem do elektrické budoucnosti a budou uvedeny na trh také jako plug-in hybridy.

Zdroj: golem.de, electrive.net, redakčně upraveno