Pro Elona Muska to nebyl skvělý byznys. Portál X rychle ztrácí hodnotu

Přidat na Seznam.cz

Mnohé nasvědčuje tomu, že Portal X (Twitter) rychle ztrácí na hodnotě vzhledem k částce, kterou Elon Musk zaplatil za akvizici této sociální sítě. Nyní má méně než poloviční hodnotu než před rokem.

Akvizice Twitteru Elonem Muskem loni v říjnu byla pro společnost jedním z nejbouřlivějších období. Náhlé převzetí podniku excentrickým miliardářem mělo za následek masivní propouštění a změnu směřování konglomerátu.

Jak se ukazuje, mnohé nasvědčuje tomu, že ze strany Elona Muska nešlo o skvělý obchod. Připomeňme, že za portál zaplatil přesně 44 miliard dolarů, tedy přes miliardu korun v přepočtu. Nejnovější zprávy z centrály společnosti však ukazují, že šlo o značně nadhodnocenou částku.

Důvodem je skutečnost, že zaměstnanců obdrželo akcie společnosti, které byly vypočítány na základě ocenění korporace. To činilo 19 miliard dolarů, tedy méně než polovinu částky, kterou Musk vyplatil.

Musk tedy nabídl svým zaměstnancům akcie za cenu 45 dolarů za kus. Zajímavé je, že někteří tvrdí, že hodnota X je ještě nižší – jeden z velkých investorů, společnost Fidelity, poukazuje na ztrátu hodnoty ve výši 65 % oproti nákupní částce, píše deník Fortune.

Zdroj: Fortune