Pro Elona Muska je to obchodní neúspěch. X má hodnotu jen zlomku svého dřívějšího ocenění

Přidat na Seznam.cz

Fond Fidelity, který je jedním z akcionářů populární sociální sítě X, zveřejnil finanční zprávu o současné finanční situaci webu. Vyplývá z ní, že od doby, kdy ji Elon Musk koupil, zaznamenala společnost výraznou ztrátu, píše portál Marketwatch.

Je to již více než rok, co Elon Musk převzal Twitter. Na konci října loňského roku excentrický miliardář operaci dokončil a utratil za ni celých 44 miliard dolarů, tedy zhruba 990 miliard korun.

Musk mezitím službu přejmenoval na X a zavedl řadu placených předplatitelských plánů. Jak se ukázalo, v tuto chvíli se jedná o silně nevýkonný provoz.

Podle údajů fondu Fidelity, který je jedním z investorů pomáhajících Muskovi s akvizicí X, ztratil portál za poslední rok poměrně dost ze své hodnoty.

Na základě těchto údajů kleslo ocenění za něco málo přes rok o celých 71 %. To znamená, že z původní 44miliardové hodnoty portálu X zbývá pouhých 12-13 miliard, tedy kolem 290 miliard korun v přepočtu.

Což je mimo jiné důsledek vysoce medializovaného rozhovoru pro New York Times, během něhož Musk vzkázal sprostý vzkaz odcházejícím inzerentům, kteří se rozhodli opustit reklamu na platformě X. Příjmy z reklamy v roce 2023 činily pouhých 2,5 miliardy dolarů, zatímco dříve se pohybovaly v průměru kolem 1 miliardy dolarů za čtvrtletí.

Zdroj: Marketwatch