PPF zesnulého Kellnera prodává 30% podíl ve společnosti Cetin singapurské GIC

Přidat na Seznam.cz

Česká investiční skupina PPF se dohodla na prodeji 30 % podílu v telekomunikační skupině CETIN, a to singapurskému investičnímu fondu GIC, uvedla v pondělí PPF. Informuje na svých stránkách portál financialpost.com.

CETIN působí v České republice, Bulharsku, Maďarsku a Srbsku. PPF již dříve v tomto roce uvedla, že zkoumá možnosti prodeje skupiny, včetně potenciální primární veřejné nabídky akcií nebo přímého prodeje minoritnímu investorovi. Zdroje v březnu uvedly, že transakce by mohla skupinu ocenit na 6,7 miliardy eur (7,76 miliardy USD).

Společnosti nezveřejnily finanční podrobnosti dohodnuté transakce oznámené v pondělí, která podléhá schválení regulačních orgánů. PPF si ponechá zbývající 70% podíl, uvedla ve společném prohlášení, GIC bude zastoupena v představenstvu společnosti.

„Jako dlouhodobý investor jsme přesvědčeni, že sektor digitální infrastruktury bude i nadále silně růst a společnost CETIN má jako přední telekomunikační platforma ve střední a východní Evropě dobrou pozici, aby z tohoto růstu profitovala,“ uvedl Ang Eng Seng, investiční ředitel GIC pro infrastrukturu.

Společnost CETIN vznikla v roce 2015 vyčleněním z české telekomunikační skupiny O2 Czech Republic, kterou PPF většinově vlastní, a operátorů značky Telenor na ostatních trzích.

Je největším poskytovatelem telekomunikační infrastruktury na českém trhu a druhým největším na maďarském, bulharském a srbském trhu. Podle svých internetových stránek provozuje 69 700 km (43 310 mil) optických kabelů.

Skupina CETIN vykázala v prvním pololetí roku 2021 zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) ve výši 297 milionů eur, což představuje meziroční nárůst o 86 %.

Zdroj: financialpost.com