Poptávka po chalupách v ČR trhá rekordy, samota u lesa stojí téměř 10 miliónů

Přidat na Seznam.cz

Pandemie nového koronaviru vede k novému trendu na českém trhu s nemovitostmi. Některá omezení vytvořila doslova fronty zákazníků na chaty a chalupy. Jejich ceny vystřelily do astronomické výšky.

Nemovitosti v nabídce vydrží většinou jen pár dní, přičemž cena nejdražších chat a chalup už přesáhla 10 milionů Kč. Podle údajů realitní kanceláře Remax, jsou na trhu aktivní zejména dnešní čtyřicátníci, tedy takzvaných Husákových dětí, uvedl server e15.cz.

Jak řekl mluvčí Remax Tomáš Hejda, pandemie způsobila, že poptávka je i po objektech, které v minulosti nebyly zrovna v kurzu. Například nemovitosti na samotě, nebo objekty v horším technickém stavu určené k rekonstrukci.

„Nejlevnější chaty ve špatném stavu, které často nejsou ani na vlastním pozemku, stojí kolem 0,5 milionu Kč. Zatímco v minulosti o ně nebyl prakticky žádný zájem, nyní jsou některé z nich hitem. Zájemce neodradí ani suché WC, „dodal Hejda. Podle více makléřů je hlavním požadavkem zákazníků vlastní pozemek a krásná příroda v okolí s co nejmenší okolní zástavbou.