Plyn bude o více než deset procent dražší. Ceny zvednou Pražská plynárenská, ČEZ i E.ON

Přidat na Seznam.cz

Energetická krize ještě zdaleka není za námi. Naopak. Plyn půjde nahoru až o 11,2 procent pro všechny odběratele společnosti Pražská plynárenská. Zvýší se ceny pouze u tarifu Standard, zákazníci budou platit zastropované ceny, uvedla Pražská plynárenská.

Ke zdražování dojde i u ostatních odběratelů. Předpokládá se, že ceny vystoupají až k cenovému maximu, pod kterým jsou ceny zastropovány, uvedl server Newstream.cz.

Poskytovatelé plynu, například Pražská plynárenská, zasílají svým zákazníkům informační e-maily a dopisy, kde vysvětlují, jak vlastně zastropování funguje. Zákazníci nemusí pro využití zastropování nic dělat, vše proběhne automaticky.

Zdražení plynu a elektřiny od příštího roku oznámily také společnosti ČEZ, E.ON a Pražská energetika. Budou je následovat i další dodavatelé. Zákazníci budou platit o několik stovek korun navíc a to už od ledna. A co se týče zákazníků s fixovanými cenami, tak těch se změny netýkají.

Zastropování cen energií je funkční už od ledna. Limit je ve výši 6 000 korun na jednu megawatthodinu elektřiny včetně DPH a 3 000 korun na jednu megawatthodinu plynu. Podle premiéra Petra Fialy to stát přijde na 130 miliard korun.

Zdroj: Pražská plynárenská, Newstream.cz, Redakce