Panasonic navyšuje investice do výroby tepelných čerpadel vzduch-voda ve své české továrně

Přidat na Seznam.cz

Společnost Panasonic Corporation oznámila, že do fiskálního roku, který končí v březnu 2026, bude investovat do svého českého závodu přibližně 20 miliard jenů, tedy přibližně 3,5 miliardy korun, aby posílila výrobu tepelných čerpadel vzduch-voda (A2W), po kterých roste v Evropě poptávka.

Tepelná čerpadla vzduch-voda, která sbírají a využívají teplo ze vzduchu, vypouštějí méně emisí CO2 než konvenční spalovací kamna na fosilní paliva. Poptávka po těchto ekologických systémech vytápění na evropském trhu stoupá.

Společnost Panasonic zahájila výrobu vnitřních jednotek vzduch-voda ve svém závodě v Plzni v České republice Panasonic AVC Networks Czech v roce 2018.

V Evropě v současné době v souvislosti se zdroji energie rychle dochází k posunu směrem ke snížení spotřeby plynu a dalších fosilních paliv při současném umožnění větší elektrifikace. Vzhledem k rostoucímu povědomí o životním prostředí a nedávným okolnostem týkajícím se dodávek energie vznikla pro společnost Panasonic naléhavá potřeba vytvořit výrobní kapacitu, která by tuto rostoucí poptávku uspokojila.

Investice umožní české společnosti zahájit v příštím fiskálním roce výrobu venkovních jednotek, která doplní už vyráběné vnitřní jednotky. Do fiskálního roku, který končí v březnu 2026, chce společnost zvýšit roční výrobní kapacitu na 500 000 jednotek.

Zdroj: Redakčně upravená tisková zpráva společnosti Panasonic Corporation