Nutricia a Danone budou mít stejného ředitele

Přidat na Seznam.cz

Od října 2021 bude mít Danone, která distribuuje mléčné výrobky a rostlinné produkty a společnost Nutricia, která se zabývá produkty dětské výživy nového ředitele Mariána Jánoše. Nový lídr obou společností byl dosud ředitelem Danone pro Maďarsko, Českou republiku a Slovensko.

Danone se chce zaměřit na lokální produkty

V listopadu 2020 společnost Danone oznámila svůj plán „Local First“, jehož cílem je transformace provozu společnosti. Základním cílem adaptačního plánu společnosti Danone, zahrnujícího strukturální a organizační změny, je lokálnost, která se stala pro společnost zásadní pro opětovné dosažení udržitelného a ziskového růstu. První krok k tomu je, aby se všechny obchodní pobočky a kategorie produktů Danone na místní úrovni dostaly pod společnou kontrolu.

„Pandemie vytvořila nové podnikatelské prostředí, které vyžaduje zkrácení rozhodovacích procesů a přesun některých rozhodnutí do lokálních rukou. Ovlivnila i spotřebitele, kteří dnes ještě více směřují k zdravým a udržitelným stravovacím návykům. Je to obrovská zodpovědnost a příležitost.“, říká Marián Jánoš v souvislosti s jeho jmenováním. 

Nutricia je součástí skupiny Danone a nabízí široký sortiment dětské a klinické výživy. Společnost Danone je největším světovým výrobcem čerstvých mléčných výrobků, produktů na rostlinné bázi a světovou dvojkou v kategorii dětské výživy a balených vod.