Novým šéfem Škodovky se stává Klaus Zellmer

Přidat na Seznam.cz

Zellmer vystřídá Thomase Schäfera, který převezme funkci šéfa značky Volkswagen pro osobní vozy. Čtyřiapadesátiletý Zellmer začal svou kariéru ve společnosti Porsche, kde byl před nástupem do VW zodpovědný za severoamerickou divizi, informuje portál Automobil Produktion a server Manager Magazine.

Předseda dozorčí rady Škody Murat Aksel označil Zellmera za absolutního odborníka na automobilový průmysl, který prokázal strategickou a podnikatelskou vizi.

Na nového šéfa v čele Škody čekají četné výzvy a nejistoty. Pro letošní rok společnost očekává značnou zátěž pro provozní činnost v důsledku války na Ukrajině a omezení dodávek. Rozhodnutí koncernu VW pozastavit výrobu a vývoz do Ruska pravděpodobně nezůstane bez následků pro českou dceřinou značku, informuje Manager Magazine.

Thomas Schäfer je s účinností od 1. dubna jmenován provozním ředitelem značky skupiny VW a stává se členem představenstva koncernu jako osoba odpovědná za skupinu značek skupiny. Ralf Brandstätter zůstane generálním ředitelem společnosti Volkswagen do 30. června 2022 a 1. srpna 2022 převezme funkci člena představenstva koncernu pro Čínu. Během přechodného období od dubna do července budou Brandstätter a Schäfer podle Volkswagenu připravovat plynulé předání postu.

Zdroj: Automobil Produktion, Manager Magazine