Novým partnerem společnosti Pale Fire Capital (Aukro) se stává Jiří Ponrt

Přidat na Seznam.cz

Skupina Pale Fire Capital (vlastník Aukro pozn. redakce) od září rozšiřuje svou partnerskou strukturu spolumajitelů. Pátým členem se stává Jiří Ponrt. Ten od listopadu loňského roku v pozici finančního ředitele řídí finance skupiny a vede nově vytvořené finanční a analytické týmy.

Jiří Ponrt má mnohaleté zkušenosti nejen s finančním řízením firem z různých odvětvích. V Pale Fire Capital Ponrt za 10 měsíců vybudoval finanční a analytické týmy.

Analytický tým pomáhá s vyhledávání nových investičních příležitostí v rámci private equity, hledá nové příležitosti i pro investování na kapitálových trzích a aktivně pomáhá ve firmách i s konkrétními problémy.

Za deset měsíců u nás si Jirka získal naši plnou důvěru. Vybudoval téměř od nuly silné finanční i analytické týmy a neustále další posily do obou týmu hledáme. Zároveň prokázal schopnost budovat s námi silnou finanční skupinu stylem, který se nám osvědčil jako úspěšný. Oba týmy jsou pro náš další růst zásadní a přinášejí velkou hodnotu celé skupině,” komentuje situaci Dušan Šenkypl, partner Pale Fire Capital.

Vize zakladatelů PFC budovat silné firmy působící daleko za hranicí české kotliny formou aktivní participace na jejich řízení je obrovskou příležitostí učit se a růst. Věřím, že jsem za těch pár měsíců strávených nad finančním rozvojem portfolia svou odbornost a kvalifikaci dostatečně prokázal. Jsme ale teprve na začátku, celá skupina PFC má velké plány dále se rozšiřovat a růst,” uvedl Jiří Ponrt, CFO skupiny PFC.

Jiří Ponrt vystudoval VŠE v Praze a ACCA. Zkušenosti s finančním řízením, dynamickým prostředím či implementací inovativních služeb doma i v zahraničí nasbíral například v Alza.cz, kde vedl 7,5 let finance.

Do portfolia společnosti Pale Fire Capital patří například Aukro, společnost v minulosti úspěšně prodala například vyhledávač nábytku Favi investiční skupině EMMA Capital, kterou vlastní miliardář Jiří Šmejc.

Zdroj: redakce, redakčně upravená tisková zpráva společnosti Pale Fire Capital