Netflix bude v roce 2023 dražší. Připlatíme si za další účty

Přidat na Seznam.cz

Ti, kteří chtějí ušetřit na nákladech na streamování filmů, se v posledních letech často dohodli na sdílení účtů. Právní šedá zóna nebude v roce 2023 zcela zrušena, ale bude výrazně dražší, uvedl webový portál Nerdist a webový portál T3N.

Netflix bude dražší: streamovací služba zavádí náklady na sdílení účtu

Uživatelé placené streamovací služby mají v současné době možnost vybrat si z několika předplatných. Přísně vzato však profily mohou být používány pouze v jedné domácnosti, ale Netflix od roku 2023 podniká agresivní kroky proti rozsáhlému sdílení účtů. Sdílení účtu Netflix bylo dosud omezené, zejména v zemích Latinské Ameriky. Jak nyní vyplývá z dopisu, který streamovací služba nedávno zveřejnila, čekají nyní změny i české uživatele.

Od jara 2023 budou přísněji kontrolovány také trhy ve střední Evropě. Každý, kdo vlastní účet, jej již zřejmě nebude moci sdílet mimo domácnost. Dotčení uživatelé, a je pravděpodobné, že jich bude mnoho, budou mít v příštím roce dvě možnosti.

Společnost Netflix podniká kroky proti sdílení účtů

Jednou z nich je možnost převést stávající profil ze sdíleného účtu Netflix na samostatný. Historie a průběh na Netflix profilu jsou po exportu zachovány. Nevýhoda: Platí se plné náklady na účet Netflix.

Už žádné sdílení účtů u Netflixu?

Druhou možností je zaplatit příplatek. Podle zprávy Netflix umožní uživatelům zakoupit další členy účtu. Takzvané „podúčty“ – v současné době pouze další profily, které se zobrazují při přihlášení do služby Netflix budou tedy zpoplatněny, budou účtovány další náklady za jednotlivé profily.

V testovacích zemích Latinské Ameriky je to několik eur měsíčně na osobu. Zatím není jasné, zda bude omezen počet profilů, které lze používat. Ti, kteří nechtějí platit vysoké náklady, mohou zvolit nové úsporné předplatné u Netflixu. Bude zde však reklama.

Zdroj: nerdist.com, t3n.de, redakčně upraveno