Největší lékárna na českém internetu koupila další dva portály, které měly ukončit činnost

Přidat na Seznam.cz

Největší lékárna na českém internetu Lékárna.cz právě realizovala akvizici dvou portálů s lékárenským a drogistickým sortimentem. Zákazníci apotek.cz a sleky.cz, které dosud provozovala Teta drogerie a lékárny s.r.o., se díky tomu nyní dostávají k trojnásobně větší produktové nabídce, než na kterou byli dosud zvyklí.

Lékárna.cz funguje 23 let a akvizicí potvrzuje svoji silnou pozici konsolidátora. „Akvizice dále posílí tržní pozici Lékárna.cz a zákazníci akvírovaných portálů získají přístup k podstatně širšímu sortimentu a odbornému poradenství, jistě ocení i výrazně proklientský přístup,“ komentuje investici doktor Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel Lékárna.cz.

Oba akvírované portály jsou mimochodem stejně jako Lékárna.cz jedny z prvních, které na českém internetu v minulosti nabídly lékárenský sortiment. Nedávno ale oznámily ukončení činnosti. „Na akvizici jsme se s původním provozovatelem společností Teta drogerie a lékárny dohodli velmi rychle, chceme se o zákazníky apotek.cz a sleky.cz postarat a zajistit jim bezpečný a spolehlivý nákup lékárenského sortimentu na internetu, jak byli zvyklí.“ komentuje investici PharmDr. Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel Lékárna.cz.

Dočasně přerušený provoz portálů sleky.cz a apotek.cz je opět obnovený, zákazníci jsou přesměrovaní na portál Lékárna.cz, v průběhu několika týdnů bude možné opět využívat prostředí těchto portálů pro vlastní výběr produktů s napojením na logistiku včetně platebních nástrojů Lekarna.cz.

Zdroj: Redakčně upravená tisková zpráva Pears Health Cyber, s.r.o.