Nejbohatší Češka poprvé promluvila. Renáta Kellnerová prozradila, že si přeje podnikání udržet v rodinných rukou

Přidat na Seznam.cz


V rozhovoru poskytnutém téměř tři roky po tragickém úmrtí jejího manžela Petra Kellnera, který zemřel při nehodě helikoptéry na Aljašce v březnu 2021, Renáta Kellnerová, ve věku 56 let, sdílí své pohledy na budoucí směřování multimiliardového koncernu PPF. S neotřesitelným záměrem udržet podnikání v rámci rodiny se Kellnerová zaměřila na stabilizaci a rozvoj firmy, a to s důrazem na přípravu jejich dětí na možné převzetí vedení.

„Zajištění stabilního základu pro PPF bylo naší první prioritou, následované ambicí opět rozšiřovat naše podnikatelské aktivity. PPF pro mě představuje osobní závazek a cítím, že je mojí povinností vybavit naše děti pro budoucí vedení společnosti,“ vyjádřila se Kellnerová v elektronickém rozhovoru pro byznysový časopis Bloomberg.

Kellnerová, která si přeje udržet podnikání v rodinných rukou, informovala o vyplacení minoritních akcionářů, čímž se její rodina stala jedinými majiteli PPF. Konkrétně byly odkoupeny podíly od Ladislava Bartoníčka a J.-P. Duvieusarta, čímž se Renáta Kellnerová společně se svými dětmi, Annou, Larou, Marií a Petrem Kellnerem ml., stali stoprocentními vlastníky.

PPF, která má působnost ve 25 zemích a zaměstnává přes 61 tisíc lidí s aktivy v hodnotě 43 miliard dolarů, je pod vedením Kellnerové svědkem změn ve své strategii. Odchází z trhů jako Rusko a Filipíny a zaměřuje se více na západní trhy, včetně investic do Polska a Německa. Kellnerová zdůrazňuje důležitost trpělivosti a dlouhodobého pohledu na investice, oproti krátkodobým ziskům.

Rodina Kellnerů si tradičně velmi cení soukromí, s výjimkou Anny Kellnerové, která se prosadila jako úspěšná jezdkyně v parkuru a reprezentovala ČR na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021. Toto dědictví soukromí a podnikatelského ducha tak pokračuje i po Petr Kellnerově smrti, s jasnou vizí pro budoucnost PPF.

Zdroj: Bloomberg