Na platformě Fingood proinvestovali lidé od začátku června 156 milionů korun

Přidat na Seznam.cz

Fingood.cz je investiční platforma, která propojuje investory s českými společnostmi. Nyní má za sebou velmi silné měsíce, kdy od června odfinancovala projekty za bezmála 156 mil. korun.

Sílící inflace přivádí stále více lidí k investování. To jen potvrzují rostoucí počty investorů na jedné z předních tuzemských platforem Fingood.cz. „Lidé začínají o svých financích více přemýšlet. Pochopili, že spořicí účty jim v současné chvíli nedokáží nabídnout dostatečnou ochranu před inflací. To se projevilo také na rostoucím počtu našich investorů. Jen od června jsme nabrali přes 700 nových investorů a investuje s námi přes 6500 lidí,“ popisuje současnou náladu na trzích Vít Endler, CEO Fingood.cz.

Míra inflace v roce 2021 byla kolem 3,8%. V červenci 2022 vzrostly ceny zboží a služeb, které spotřebovává průměrná česká domácnost, o 17,5 % v porovnání se stejným měsícem v roce 2021, tvrdí ČNB.

Data z letních měsíců jeho slova potvrzují. Fingood.cz od června zafinancoval projekty v hodnotě 156 mil. korun. Podstatnou část z tohoto objemu si ukrojily developerské projekty. Za zmínku stojí zejména projekty společností Meta Development s.r.o. a Bydlení Dražkovice s.r.o.

Oba projekty se zaměřují na výstavbu nových bytových jednotek a prostřednictvím Fingood.cz do nich investoři zainvestovali částku 72,3 mil. korun. Odměnou jim byl výnos 5,7 mil. korun.

Investory na tuto platformu táhne především zhodnocení, které se pohybuje mezi 10–12 % a po celou dobu investice se nemění. Oproti ostatním investičním nástrojům navíc nabízí velmi silné zajištění investic. „Máme poměrně přísný risk management a k investorům se dostávají jen opravdu špičkové investiční příležitosti. Až 80 % firem odmítáme. K tomu jsou investice zajištěny zástavou nemovitého nebo movitého majetku, popřípadě směnkou. Právě v tomhle ohledu nemáme na tuzemském trhu příliš konkurentů,“ doplňuje Endler.

V srpnu loňského roku získal Fingood.cz 40 mil. korun na svůj rozvoj a úspěšně pokračuje v budování silné investiční platformy. V letošním roce má v plánu profinancovat 1 miliardu korun a v příštím roce expanzi na zahraniční trhy.

Fingood není jediná investiční platforma, v Česku jich můžeme najít několik. Do popředí se dostává například projekt Portu, za kterým stojí společnost WOOD & Co, ale i další investiční platformy. Některé se specializují přímo na nemovitosti, jako například Upvest.

Zdroj: ČNB, Redakčně upravená Tisková zpráva Fingood, redakce