Ministerstvo průmyslu ocenilo nejlepší projekty roku 2022. „Energetická krize je pro firmy horší než covid-19,“ prohlásil ministr Josef Síkela

Přidat na Seznam.cz

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Agentura pro podnikání a inovace už od roku 2006 pořádají prestižní soutěž Podnikatelský projekt roku. Kdo si odnesl ceny za úspěšné projekty financované z evropských strukturálních fondů tento rok?

Projekty z letošního ročníku byly financovány Operačním programem Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Slavnostní předávání cen se konalo v Pražské křižovatce. Ocenění získalo dvanáct úspěšných podnikatelů.

Kdo vyhrál?

První místo získala společnost Contipro, která se zabývá především tvorbou „přátelských“ kyselin, tedy kyselin, které mohou být aplikovány v kosmetice, uvedl server BusinessInfo.cz. První příčku jim získal projekt v programu Potenciál.

Dalšími vítězi jsou BIC Plzeň v programu Služby infrastruktury, poskytovatel meteorologických radarů Meteopress a Flenexa plus v programu Aplikace, uvádí oficiální brožura Podnikatelského projektu roku.

V programu Inovace získala cenu firma HOKAMI CZ, v programu Technologie firmy AVAPS a SANTAL. Co se týče nemovitostí, tak tuto kategorii ovládla firma WOOD4YOU. Program Školicího střediska vyhrála firma Stavební huť Slavonice. Teplárna Písek zase vyhrála v programu Úspory v SZT.

Co se týče nízkouhlíkových technologií, tak v tomto programu se dařilo Papírně Aloisov. MASO UZENINY PÍSEK zase získaly cenu v programu Úspory energie.

Horší krize než covid-19

U vyhlášení výsledků Podnikatelského projektu roku 2022 byli účastníci státní správy, sociální a hospodářští partneři a také významné osobnosti podnikatelské sféry. Promluvil i ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela.

„Současná energetická krize, možná ještě víc než předcházející pandemie covid-19, ukazuje, jak důležitá je státní pomoc podnikatelům. Evropské fondy nám umožňují adresně pomoc poskytnout a na krizové situace pružně reagovat. Za pandemie to byl rozvoj digitalizace podniků. Nyní budou následovat energetické úspory a rozvoj obnovitelných zdrojů,“ řekl Josef Síkela, ministr průmyslu a obchodu a informoval o tom server BusinessInfo.cz

Ministr také dodal, že je nutné, abychom využili každou příležitost, kterou nám členství v Evropské unii poskytuje.

Zdroje: BusinessInfo.cz, Agentura pro podnikání a inovace, Podnikatelský projekt roku (brožura)