Ministerstvo průmyslu a obchodu zdarma pomáhá ušetřit za energie

Přidat na Seznam.cz

Vysoké ceny energií sužují podniky, domácnosti i obce. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) nabízí specializované konzultace zdarma, uvádí server BusinessInfo.cz. Kontakty lze nalézt na webu Ministerstva průmyslu a obchodu.

Poradenství poskytují kvalifikovaní energetičtí experti, kteří jsou sdruženi pod značkou EKIS. Konzultanti mohou také na základě domluvy s představiteli obcí navštívit občany a poskytovat své rady po celé České republice.

Energetičtí odborníci pomohou domácnostem, obcím i firmám s různými úspornými opatřeními. Poradí například s výběrem úsporného osvětlení, správným vytápěním, plánováním rekonstrukce či s velkým projektem energeticky úsporné stavby. Jejich pomoc mohou občané čekat také při získávání dotace. A pokud si člověk neví rady, jak ušetřit, tak mu zdarma připraví návrh úsporných opatření.

Poradenská síť MPO sdružuje 224 odborníků z 36 měst. Jde o plán ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely, jak poskytnout veřejnosti co největší podporu v oblasti úspor energií. Podle něj je úspory energií pomáhají dvojím způsobem. Snižují spotřebu energie a tím pádem účty a navíc nižší spotřeba energie přispívá k tomu, aby cena energie klesala na světových trzích.

Zdroje: BusinessInfo.cz, Ministerstvo průmyslu a obchodu