Letecká společnost Ryanair plánuje přijmout 2000 nových pilotů

Přidat na Seznam.cz

Irská letecká společnost Ryanair, největší nízkonákladový dopravce v Evropě, odhalila v pondělí plány na přijetí dalších více než 2000 pilotů, protože se zotavuje z pandemie nového koronaviru.

Nábor pilotů souvisí s budováním nové flotily úspornějších letadel Boeing 737 MAX s menší spotřebou paliva, menším hlukem a nižšími emisemi oxidu uhličitého (CO2), uvedl v prohlášení dopravce z Dublinu.

Ryanair v květnu vykázal za uplynulý finanční rok do 31. března 2021 čistou ztrátu ve výši 1 miliardy eur. Omezení na zastavení pandemie onemocnění COVID-19 vedly k uzemnění letadel na celém světě a tvrdě zasáhly poptávku po cestování. Ale irská letecká společnost již pracuje na plánech svého zotavení.

„Když převezmeme dodávku více než 210 letadel Boeing 737-8200, Ryanair v průběhu následujících tří let přijme přes 2000 pilotů na obsazení pozic vytvořených tímto růstem,“ uvedl ředitel pro lidské zdroje společnosti Ryanair Darrell Hughes.

„Během pandemie společnost Ryanair úzce spolupracovala s našimi lidmi na záchraně pracovních míst a jsme rádi, že můžeme začít plánovat návrat k růstu v následujících letech, kdy se zotavíme z krize onemocnění COVID-19,“ řekl.

Loni v prosinci podepsala irská letecká společnost dohodu o dodávce 75 modelů Boeing 737 MAX. Celková objednávka Ryanairu tak vzrostla na 210 letadel MAX, které by měl postupně dostat do roku 2024.

Prosincová objednávka od Ryanairu byla první velkou objednávkou Boeingů 737 MAX od jejich uzemnění na téměř dva roky po tragických nehodách v letech 2018 a 2019.