Klára Dostálová (ANO): „Stavební zákon bude pořád brzdit výstavbu nových bytů.“

Přidat na Seznam.cz

Vydávání stavebních povolení se ještě víc prodlouží, uvedla Klára Dostálová (ANO) na svém Twitteru. Viní z toho novelu stavebního zákona Ivana Bartoše (Piráti). Novela prý zruší to, že územní řízení řeší obce a stavební řízení řeší stát.

Své myšlenky rozvedla v podcastu serveru Newstream.cz, podle ní stavitelé bytů dychtivě čekají na nový stavební zákon. Prý jsou vydáni na milost úřadům, které nedodržují termíny a za to jim nehrozí žádný postih. To může za to, že se v Česku nestaví byty.

Bývalá ministryně pro místní rozvoj měla v úmyslu celý proces rozdělit na dvě části. Rozvoj území obcí, tedy územní řízení, chtěla nechat v pravomoci obcí. Úředníkům státu chtěla nechat stavební řízení. Podle Dostálové by to zrychlilo výstavbu nových bytů v Česku.

Pak ale ANO prohrálo volby a Pirát Ivan Bartoš zastavil celý proces schválení stavebního zákona. Server Newstream.cz uvedl, že Bartoš je pod tlakem lobby, která prosazuje, aby dohled nad výstavbou zůstala obcím a městům, což podle Dostálové celý proces ještě více zpomalí.

Zdroje: Klára Dostálová, Newstream.cz