Hledáte práci? Facebook v EU zaměstná 10 000 lidí, kteří budou pracovat na novém projektu

Přidat na Seznam.cz

Facebook plánuje v Evropské unii najmout 10 000 lidí, kteří budou vyvíjet takzvaný metaverse, píše The Verge.

Metaverse je online svět, ve kterém mohou lidé hrát, pracovat a komunikovat ve virtuálním prostředí, často pomocí virtuální reality. Generální ředitel společnosti Facebook Mark Zuckerberg je šéfem tohoto konceptu. Oznámení přichází v době, kdy se Facebook potýká s následky skandálu a čelí stále častějším výzvám k regulaci, která by omezila jeho vliv.

„Metaverse má potenciál pomoci uvolnit přístup k novým tvůrčím, sociálním a ekonomickým příležitostem. A Evropané ho budou utvářet od samého počátku,“ uvedl Facebook na svém blogu. Nová pracovní místa, která budou v příštích pěti letech vytvořena, budou zahrnovat „vysoce specializované inženýry.

Investice v EU nabízí mnoho výhod, včetně přístupu na velký spotřebitelský trh, prvotřídních univerzit a vysoce kvalitních talentů. Facebook si vybudování projektu metaverse stanovil jako jednu ze svých velkých priorit.

Facebook investuje ve velkém

Navzdory tomu, že Facebook v minulosti skupoval své konkurenty, tvrdí, že projekt metaverse nevybuduje přes noc jediná společnost a slibuje spolupráci. Nedávno investoval 50 milionů dolarů (1 mld. Kč) do financování neziskových skupin, které mají pomoci odpovědně budovat metaverse.

Někteří kritici tvrdí, že cílem tohoto posledního oznámení je obnovit pověst společnosti a odvést pozornost po sérii škodlivých skandálů v posledních měsících.

Zdroj: theverge.com