Google uvádí Flood Hub do Česka. Jde o předpověď povodní

Přidat na Seznam.cz

Internetová společnost Google spustila na Slovensku a v České republice svou platformu pro předpovídání povodní Flood Hub. Tvrdí, že dokáže pomocí umělé inteligence varovat před povodněmi až sedm dní předem. Firma to v pondělí oznámila v tiskové zprávě.

Umělá inteligence zpracovává různé veřejně dostupné zdroje dat, jako jsou předpovědi počasí a satelitní snímky. Technologie kombinuje hydrologický model, který předpovídá množství vody tekoucí v řece, a inundační model, který předpovídá, jaké oblasti budou zasaženy a jak hluboká bude voda, uvedl webový portál Postsen.

Zájemci na platformě najdou informace o vývoji hladiny vody za posledních několik dní a předpovědi až na sedm dní dopředu.

V roce 2018 společnost Google spustila předpověď povodní v Indii a následně službu rozšířila do Bangladéše, aby pomohla bojovat s katastrofálními škodami způsobenými každoročními záplavami. Díky pokroku v modelech globálních předpovědí postavených na umělé inteligenci a strojovém učení společnost v roce 2022 rozšířila svou technologii do dalších 18 zemí a v současné době přidává dalších 80 zemí.

Zdroj: czechia.postsen.com, blog.google.com