Fotbalový Real Madrid kupuje české výrobky

Přidat na Seznam.cz

Ve Velké Dobré u Kladna finišují poslední úpravy výrobní haly. Co nevidět zde začne produkce elektrických nakladačů. Smykem ovládané stroje se zde vyrábí jako jediné na světě poháněné výhradně elektřinou.

Původně slovenský, následně slovensko-český výrobce KOVACO Electric přešel letos kompletně do českých rukou a s sebou přesouvá i celou svou výrobu. Elektrické smykače vyváží až na západní pobřeží Spojených států, nyní uspěly i u slavného zákazníka – španělského fotbalového klubu Real Madrid.

Odbytu pomáhají zelené dotace
Prakticky veškerou produkci zhruba tří stovek strojů ročně firma vyváží do zahraničí. Elektrické smykače pracují téměř ve všech zemích Evropy. Pomáhají ve španělském dole, pokládají trávník na na Estadio Santiago Bernabéu, stadionu hvězdného Realu Madrid a rozváží krmivo zvířatům na amerických farmách.

Elektrické smykače KOVACO Electric jsou tiché, ekologické a lze na ně uplatňovat „zelené“ dotace dle platných podmínek v jednotlivých státech. Společnost dodává dva modely různých velikostí „ELISE900“ a „MiniZ“, který se dá řídit dálkovým ovládáním prostřednictvím joysticků. Oba stroje jsou vyráběny výhradně ve vlastní továrně firmy. Za veškerým vývojem strojů stojí interní česko-slovenský vývojový a výrobní tým. KOVACO Electric je od léta 2021 ve stoprocentním vlastnictví rodinného investičního holdingu Arbol Capital, který nyní přesouvá původně slovenskou výrobu do Velké Dobré u Kladna.

Zdroj: Redakčně upravená tisková zpráva společnosti EGAP