Drastická změna Netflixu: Přichází konec nerušeného sledování seriálů? Reklamní přestávky přímo v obsahu

Přidat na Seznam.cz

Uživatelé Netflixu mají od začátku listopadu k dispozici novou možnost předplatného, která je levnější, ale má háček: do oblíbených pořadů jim budou zasahovat reklamní přestávky, uvedl server GlobalNews.

Začátkem letošního roku se Netflix opakovaně zapřísáhnul, že reklamy na streamovací službě nikdy nebudou. Streamovací gigant však změnil názor a oznámil, že na klíčových mezinárodních trzích spustí levnější úroveň předplatného, kde reklamy budou.

Za měsíc obsahu s 5 minutovou reklamní přestávkou každou hodinu si uživatelé zaplatí necelých 6,99 dolarů, tedy zhruba 17 korun. Tarif je od listopadu spuštěn v těchto zemích: Austrálie, Španělsko, Velká Británie, USA, Kanada, Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Korea, Mexiko a Brazílie. Za normální verzi bez reklam se bude nadále platit 9,99 dolarů, tedy zhruba 250 korun, uvedl technologicky zaměřený server Vulture.

Konec éry nerušeného sledování

Po letech nepřetržitého sledování seriálů či filmů, se tak ke slovu dostávají investoři streamovacího giganta. Inflace neustále tlačí na spotřebitele a proto může znít návrh levnějšího tarifu Netflixu velice lákavě.

A Netflix není jediný, kdo věří na návrat „starého modelu“, kdy do sledování pořadu zasahují reklamy.
V nadcházejících týdnech bude v Kanadě spuštěno několik bezplatných streamovacích služeb podporovaných reklamou, přičemž všechny jsou založeny na „starém“ obchodním modelu reklam v pořadech.

Podle analytiků by tyto platformy mohly společně změnit způsob sledování televize a placení za obsah. Stále více diváků si stěžuje, že náklady za streamovací služby se vyšplhaly na úroveň jejich starých účtů za kabelovou televizi, což každou službu nutí, aby přehodnotila svůj obchodní model.

A kdo ví, jestli bude mít staronový model úspěch v těchto regionech, tak se třeba i my dočkáme předplatného za nižší cenu, ale s malou porcí reklam navrch.

Následuje i Disney Plus

V USA zase zavádí společnost Disney Plus ještě letos tarif s reklamou v pořadech. Někteří pozorovatelé z oboru předpokládají, že brzy poté bude stejný model i jinde ve světě.

Předplatné s reklamou bude zavedeno za cenu stávající služby Disney Plus bez reklam. Předplatitelé, kteří budou chtít sledovat pořady, aniž by je obtěžovaly reklamy, si budou muset připlatit.

Zdroje: Vulture, Netflix, Globalnews