Do nekonečna a ještě dál! Startuje kosmický festival Czech Space Week

Přidat na Seznam.cz

Kolonizace vesmíru je v plenkách, Češi však rozhodně nezůstávají stát opodál. Festival ukáže žhavé novinky z kosmického odvětví v České republice a oslaví úspěchy českých společností podnikajících v kosmickém průmyslu, uvedl server BusinessInfo.cz

Akce začíná 28. listopadu a končí 2. prosince 2022. Bude tam program pro firmy, startupy, investory, studenty, ale i děti a všechny možné fanoušky vesmíru. Akci pořádá Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy Planetum a dalšími partnery.

Společně ke hvězdám

Nejdůležitější událostí je hned zahajovací akce nazvaná Space2Business a je to oficiální akce českého předsednictví v Radě Evropské unie. Bude tam mezinárodní konference, B2B sekce a veletrh, kde firmy představí své novinky, které nás možná jednou dostanou do vesmíru.

Hlavním účelem akce je podpora podnikání v kosmickém průmyslu a tvorba nových obchodních spojenectví při vývoji i sdílení inovativní vesmírné technologie. Celá akce se je v duchu spolupráce mezi státy Evropy, Afriky i Blízkého východu.

Program pro děti i podnikatele

Na festivalu lze najít program pro děti i studenty. Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy Planetum naplánovala konferenci s názvem Příští zastávka: Vesmír pro studenty středních a vysokých škol. Konference představí mladým lidem se zájmem o vesmír možnost stáží a zároveň je motivuje k hlubšímu vzdělání v tomto odvětví.

Celý program naleznete na tomto odkazu.

Zdroje: BusinessInfo.cz, Czech Space News