Česko buď inovuje, nebo zakrní. Díky projektu Technologické inkubace se Česko přidává k vyspělým zemím, uvedl ministr průmyslu a obchodu

Přidat na Seznam.cz

Mobility Innovation Hub odstartoval. Je to sjezd, kde spolupracují zástupci průmyslu, státních organizací, ale i akademičtí experti. Jejich cílem je jediné – navzájem spojit síly, inovovat a inovace efektivně přenést do praxe.

Účastníci jsou přední osobnosti z automobilové, železniční a letecké oblasti, akademičtí experti a také zástupci důležitých státních institucí, jako je například Ministerstvo dopravy, informuje portál Business Info.

„Díky novým řešením můžeme reagovat na současné výzvy v dopravě a zlepšovat kvalitu infrastruktury i služeb. Modernizace dopravního sektoru je úzce spjatá s technologickým pokrokem a inovacemi, proto podporujeme vznikající hub a budeme spolupracovat na rozvoji jeho potenciálu pomáhat přelomovým nápadům i jejich uplatnění v praxi,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka.

Mobility Hub je součástí projektu Technologická inkubace, který vznikl díky spolupráci Ministerstva průmyslu a obchodu s agenturou CzechInvest. Dalšími partnery spolupráce jsou Ministerstvo dopravy, Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo životního prostředí.

„Projektem Technologické Inkubace a Mobility Innovation Hubem se Česká republika připojila k vyspělým zemím, které podporují inovace a tvorbu přidané hodnoty v ekonomice. Nejde jen o zrychlení vzniku nových inovativních projektů, ale i o posílenou spolupráci zavedených firem. Jde o průmyslový ekosystém. S ohledem na význam automobilového průmyslu, ale i silné postavení našich výrobců železniční a letecké techniky, je mobilita naším prioritním sektorem,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Zdroje: Business Info, Mobility Hub