Česká správa sociálního zabezpečení varuje před falešnými SMS. Podvodníci chtějí vylákat bankovní údaje

Přidat na Seznam.cz

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) opět varuje veřejnost před rafinovanými podvodnými SMS zprávami, které se vydávají za oficiální komunikaci organizace. Tato podezřelá zpráva se snaží nalákat klienty na klamné webové stránky, které nabízejí výběr banky pro přihlášení přes bankovní identitu. Tyto stránky však nejsou skutečnými weby ČSSZ, ale záminkou, jak získat osobní a bankovní údaje od uživatelů, informuje portál Businessinfo.cz.

V podvodné SMS se může dokonce objevit jméno majitele telefonu, což dodává zdání legitimity zprávě. Ačkoli ČSSZ důsledně blokuje tyto falešné webové stránky, stále se objevují nové varianty této podvodné techniky, známé jako „phishing“. Proto ČSSZ vyzývá klienty, aby byli obezřetní a pečlivě ověřovali všechny stránky, na kterých zadávají své osobní údaje. Pokud nejsou stoprocentně jisti, že stránka pochází od skutečné ČSSZ, neměli by poskytovat žádné citlivé informace.

Jedinými oficiálními webovými stránkami ČSSZ jsou www.cssz.cz a eportal.cssz.cz. Na těchto stránkách je viditelná digitální pečeť společnosti DigiCert umístěná vpravo dole. Kliknutím na tuto pečeť lze získat identifikační údaje ČSSZ a ověřit pravost webového místa.

Náhledy podvodných SMS a falešných webových odkazů:

Zdroj: Businessinfo.cz