Česká společnost Emma Capital expanduje v Rumunsku a dalších zemích, investuje do obnovitelných zdrojů energie

Přidat na Seznam.cz

Premier Energy, společnost české Emma Capital, která v současné době působí na trzích distribuce a dodávek energie v Rumunsku a Moldavsku, se rozhodla vstoupit do segmentu výroby energie z obnovitelných zdrojů, informuje server RomaniaInsider.

Cílem společnosti je do pěti let vybudovat v Rumunsku a dalších zemích regionu kapacity s celkovou výrobní kapacitou 300-500 MW.

Je záměr pokračovat v expanzi v hlavním segmentu zemního plynu v Rumunsku, ale cítili jsme, že by Premier Energy měla vstoupit do oblasti obnovitelných zdrojů, a to v důsledku směrnic a jasných záměrů Evropské unie. Koupili jsme tuto větrnou farmu v Tulcei v oblasti Dobrogea, což znamená začátek nového oboru podnikání.

„Kromě Rumunska se zaměřujeme na střední a jihovýchodní Evropu. Máme vytipované určité cíle v sousedních zemích – Bulharsku, Řecku, Chorvatsku a také v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Věříme, že naše podnikání může těžit ze synergií se sousedními zeměmi a vzájemného doplňování. Cílem je 300-500 MW v příštích letech v Rumunsku a regionu,“ uvedla společnost.

Zdroj: romania-insider.com