Česká SOLEK Group podepsala smlouvu se společnosti BlackRock o výstavbě solárních elektráren s výkonem až 200 MW

Přidat na Seznam.cz

Největší světový správce aktiv Blackrock uzavřel dohodu s českou společností Solek o výstavbě a rozvoji solární elektrárny v Chile, informuje server CityAM a server PRnewswire.

Společnost Blackrock, která spravuje aktiva v hodnotě 10 bilionů dolarů pro instituce, uzavřela prostřednictvím svého fondu zelené energie více než 250 smluv s partnery po celém světě na rozvoj infrastruktury pro obnovitelné zdroje energie. Dnešní dohoda umožňuje skupině Solek Group realizovat až 28 individuálních projektů fotovoltaických elektráren s celkovou kapacitou až 200 MW, uvádí se v oznámení společnosti.

„Společnost BlackRock je předním světovým investorem do obnovitelných zdrojů energie, což znamená, že vstupujeme do vztahu se stabilním a renomovaným partnerem, který vytvoří dlouhodobé odbytiště pro naše služby,“ uvedl Zdeněk Sobotka, zakladatel a generální ředitel společnosti Solek Group, informuje portál PRnewswire.

Jedná se o důležitý strategický krok k navázání spolupráce s předními infrastrukturními investory, kteří jsou klíčem k dalšímu růstu Solek Group nejen v Chile, ale i v dalších zemích,“ pokračoval.

Solární projekty v Chile pomohou zemi splnit cíl nulových emisí uhlíku do roku 2050 a podle Soleku budou sloužit regionům s vysokou poptávkou po elektřině v důsledku růstu populace a rozvinutého těžebního průmyslu.

Zdroj: cityam.com, prnewswire.com