Česká investiční platforma Bondster roste i v době koronavirové

Přidat na Seznam.cz

Pandemie koronaviru v loňském roce zasáhla prakticky do všech oblastí ekonomiky. O alternativní možnosti investování je však stále velký zájem. To ukazují i data české FinTech společnosti Bondster za rok 2020.

Bonster je dvojka na českém P2P trhu po mediálně známé firmě Zonky. Jen v roce 2020 lidé téměř zdvojnásobili celkovou sumu peněz, které investují na online platformě Bondster.cz – částka na konci loňského prosince dosáhla celkově proinvestovaných 1,4 miliardy korun.

„Jsme rádi, že nám naši investoři důvěřují a že jsme se díky nim přiblížili k proinvestované jedné a půl miliardě. Investiční podmínky se přitom zlepšily i pro samotné investory. Nabízený úrok u půjček mimo jiné i vlivem koronaviru totiž vzrostl meziročně zhruba o jeden procentní bod na 12 %. I díky tomu dlouhodobě patříme mezi top 3 nejvýnosnější P2P platformy v Evropě. Například podle nezávislého srovnání zahraničního portálu TodoCrowdlending jsme v prosinci 2020 ve srovnání více než stovky platforem dokonce dosáhli prvního místa,“ říká jednatel Bondsteru Michäel März.

Na Bondster.cz došlo meziročně k 80 % nárůstu celkově proinvestovaných peněz a k 100 % nárůstu peněz vyplacených na úrocích. Konkrétně prostřednictvím této online platformy loni lidé investovali 636 milionů korun a na úrocích vydělali 29 milionů. Celkem tak investoři za dobu fungování platformy získali na vyplacených úrocích už více než 58 milionů korun.

Bondster rostl i z pohledu počtu registrovaných investorů. Jejich počet v loňském roce vzrostl o 30 % z 8417 na celkem zaregistrovaných 11 070.

„Tím, že je platforma Bondster původem česká, je i většina investorů z České republiky. Nicméně stále častěji na ní investují i lidé ze zahraničí a díky tomu se dnes můžeme pochlubit zastoupením investorů z celkem 65 zemí světa,“ dodává Michäel März.

Přes platformu Bondster.cz se každý měsíc proinvestuje více než 50 milionů korun a její celkový počet investorů stále narůstá. Jednoznačný růst této české platformy ukazuje, že i přes ekonomicky nelehké časy je o alternativní způsoby investování stále velký zájem.