BMW trhá rekordy. Pětinásobně zvyšuje čtvrtletní zisk

Přidat na Seznam.cz

Německý automobilový průmysl překvapivě rychle překonal koronakrizi: BMW uvádí rekordní prodejní čísla a drastické zvýšení zisků.

Rekordní prodej v prvním čtvrtletí přinesl automobilce BMW překvapivý zisk v každodenním podnikání. Podle předběžných údajů byl zisk před zdaněním 3,76 miliardy eur, a tedy téměř pětkrát vyšší, než v době vypuknutí koronové pandemie o rok dříve. Podle vlastních informací BMW překonalo očekávání na akciovém trhu, pokud jde o klíčové údaje o příjmech. Automobilová divize dokázala v prvním čtvrtletí zvýšit své zisky před úroky a zdaněním (Ebit) z 229 milionů ve stejném období loňského roku na dobrých 2,2 miliardy eur.

V prvním čtvrtletí prodaly značky patřící do skupiny BMW Group za první tři měsíce roku více vozidel, než kdykoli předtím. BMW dodalo přibližně 636 600 automobilů BMW, Mini a Rolls-Royce – o 33,5 procenta více než v prvním čtvrtletí roku 2020.

V Číně dosáhlo BMW „nejsilnějšího prvního čtvrtletí všech dob“, jak skupina oznámila. V Jižní Koreji prodal výrobce téměř o 43 procent více vozů než ve stejném období loňského roku a v USA a zhruba o 20 procent více vozů značek BMW a Mini. Ale také v Evropě vzrostl prodej BMW a Mini o 8,3 procenta.

Konkurenci se také daří skvěle
Jedním z důvodů dobrých čísel je vysoká poptávka po elektrických automobilech. Od ledna do konce března prodalo BMW více než dvakrát tolik elektronických automobilů, než ve stejném období loňského roku – celkem 70 200 plně elektrických modelů a plug-in hybridů. Skupina plánuje do konce roku dodat více než 100 000 plně elektrických vozidel. Do roku 2030 by měl podíl plně elektrických vozidel tvořit alespoň 50 procent celosvětového prodeje.