Bartova skupina Pale Fire Capital kupuje srovnávač pojištění

Přidat na Seznam.cz

Private equity fond Pale Fire Capital (PFC), který vlastní David Holý, Jan Barta a Dušan Šenkypl, investuje na polském online trhu. Společnost získala podíl v polském srovnávači Mubi.pl (skupina Digitics). Ve srovnávači zakupuje podíl 22,4%.

Skupina Digitics, pod níž srovnávač Mubi.pl patří, zahájila svou činnost v roce 2018. Mubi – současná dvojka na polském trhu se sídlem ve Varšavě, je nejrychleji rostoucí on-line srovnávač pojištění. Pale Fire Capital získává v Mubi podíl ve výši 22,4 %. Celkový trh povinného ručení a havarijního pojištění v Polsku dosahuje 23 000 000 000 polských zlotých, tedy cca 126,5 mld korun.

„Finanční služby jsou bohužel pro zájemce často velmi komplikované a nepřehledné. Rozhodli jsme se pomoc Polákům při rozhodování a zkrátit čas strávený nad rešerší těchto služeb, aby se mohli věnovat něčemu příjemnějšímu, uvedl Michał Laskowski, zakladatel Mubi.pl, který má více než desetileté zkušenosti s platformami v oblasti finančního elektronického obchodování, a doplnil: „Stále zde vidíme velký potenciál k růstu – např. ve Velké Británii je lídrem společnost, která vstoupila na trh až jako třetí.”

„Investice v řádech stovek milionů korun přinese další možnosti rozvoje Mubi.pl na rychle rostoucím trhu on-line zákaznických služeb. Ambicí Mubi je stát se v Polsku jedničkou. V PFC se ale díváme i na další příležitosti v západní Evropě. Díky naší zkušenosti s vybudováním české jedničky ePojisteni.cz a zkušenostem z dalších trhů – např. slovenského Superpoistenie.sk, můžeme pomoci s rozvojem Mubi opravdu efektivně,“ komentuje investici Dušan Šenkypl, partner PFC.

K budoucímu růstu Mubi přispívá i celkový růst e-commerce trhu, poháněný mimo jiné změnou chování spotřebitelů, kteří více nakupují a sjednávají služby přes digitální kanály. Další hnací silou růstu je expanze produktového portfolia, zahrnující například cestovní pojištění. Růst je dále podpořen neustálým vývojem IT platformy, marketingovými strategiemi a nastavením efektivních provozních procesů. 

Investiční skupina Pale Fire Capital, která sází na e-commerce a technologie a s těmito oblastmi má velmi bohaté zkušenosti, se nedávno otevřela i drobnějším investorům. Ti dostali příležitost participovat na úspěchu skupiny díky emisi dluhopisů, která bude vydána 12. října. Dluhopisy budou zhodnoceny pevným úrokovým výnosem ve výši 5,75 % p.a. se splatností v roce 2026 a budou veřejně obchodovatelné na Burze cenných papírů Praha.

Zdroj: PFC