Znovuzrození autopůjčovny Hertz: po bankrotu kupuje 100 000 vozů Tesla. Největší objednávka v historii, Musk děkuje

Přidat na Seznam.cz

Poté, co se společnost Hertz díky novým investorům vzpamatovala z bankrotu, rozhodla se pro zásadní změnu: přejít na elektromobily a začít se 100 000 vozy Tesla Model 3, píše CNN.

Před několika měsíci se americká divize společnosti Hertz dostala z bankrotu, který před časem vyhlásila, a to díky skupině nových investorů, kteří vložili kapitál ve výši více než 5 miliard dolarů a získali také nové provozní úvěry, které budou využity především pro vozový park.

A vypadá to, že velká část těchto peněz bude použita na epochální změnu, díky níž se elektromobily dostanou do popředí nabídky společnosti Hertz, která je připravena začít s objednávkou 100 000 vozů Tesla Model 3.

Jedná se o největší jednotlivou objednávku elektromobilů v historii a pro Teslu znamená příjem 4,2 miliardy dolarů (cca 93 milionů Kč), což je podle zasvěcených osob, (které si přály zůstat v anonymitě) ceníková cena bez jakékoli slevy, ne-li minimální.

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné podrobnosti o tom, jaké konfigurace jsou objednány, ale již nyní je známo, že první vozy by mohly dorazit v listopadu a dodávky budou dokončeny během následujících 14 měsíců. Vozidla Tesla společnosti Hertz budou mít také přístup k síti Supercharger, ale není známo, zda bude dobíjení zahrnuto v ceně pronájmu. Současně však společnost vytvoří vlastní síť nabíjecích stanic, která se bude pravděpodobně opírat o četná odběrná místa.

Tesla Model 3 bude k dispozici na hlavních místech ve Spojených státech a také v některých částech Evropy. Celý vozový park čítající přibližně půl milionu vozidel by se mohl stát elektrickým.

Zdroj: CNN