Zahájení výroby Tesly v Německu bude nejdříve v polovině března. Výroba už měla běžet

Přidat na Seznam.cz

Montážní linky Tesly kousek od Berlína by už měly běžet na plné obrátky. Ale ani při Muskově plánované návštěvě v polovině února se již neočekává zahájení výroby, informuje server Rbb24 a server Derstandard.

Zahájení výroby v továrně Tesla v Grünheidu bylo opět odloženo. Podle zpráv bude Tesla moci nechat sjet první vozy z výrobní linky do prodeje nejdříve v polovině března. Důvod je, že továrna je sice z velké části hotová, ale ještě není zkolaudovaná. Současné zpoždění je způsobeno tím, že úřady stále prověřují bezpečnostní opatření továrny.

Tesla zde opakovaně měnila specifikace množství toxických chemikálií, které by se mohly v případě nehody vylít. Úředníci musí také ještě prozkoumat plány společnosti Tesla na čištění odpadních vod. Teprve poté může závod získat potřebná povolení.

K dalšímu zpoždění dochází proto, že úřady musí po schválení ještě vydat povolení k provozu. Tesla chtěla původně zahájit výrobu v Grünheide již loni v létě. Společnost se k očekávanému zpoždění na dotaz nevyjádřila.

Americká automobilka Tesla staví svou první evropskou továrnu mimo Berlín v Grünheide v Braniborsku. Plánuje se zde vyrábět až 500 000 elektromobilů ročně.

Zdroj: rbb24.de, derstandard.at