Z Apple do Ferrari?

Přidat na Seznam.cz

Bývalý šéf návrhářů společnosti Apple Jona Ive a finanční ředitel společnosti Luca Maestri se budou ucházet o pozici prezidenta společnosti Ferrari.

Odcházející šéf Ferrari Louis C. Camilleri ve čtvrtek náhle s okamžitou platností odešel. 55letý prezident, narozený v Egyptě, Camilleri nastoupi do Maranella v roce 2018. Dříve vedl tabákový gigant Philip Morris International. Novým šéfem Ferrari se může stát Luca Maestri, který je od roku 2014 viceprezidentem a finančním ředitelem společnosti Apple a dříve byl korporátním kontrolorem společnosti. Jonathan Ive, autor největších tržních úspěchů skupiny Cupertino, minulý rok opustil Apple a založil vlastní designovou společnost LoveFrom.

Podle MacRumors byli manažeři společnosti Apple několikrát zmiňováni jako potenciální kandidáti na pozice CEO ve známých společnostech. Johny Srouji, šéf výroby čipů společnosti Apple, se údajně dostal na seznam kandidátů na pozici generálního ředitele společnosti Intel v roce 2019. Nakonec tuto pozici zaujal Bob Swan.