Xiaomi Auto si klade za cíl vstoupit mezi 5 nejlepších výrobců automobilů během 15 až 20 let

Přidat na Seznam.cz

Podle zakladatele společnosti Xioami Lei Juna se má Xiaomi Auto během příštích 15 až 20 let stát jedním z pěti nejúspěšnějších výrobců automobilů na světě, uvedl portál US Today a technologický portál Gizmochina.

V současné době je společnost Xiaomi Auto dceřinou společností ve stoprocentním vlastnictví společnosti Xiaomi, a proto by měla rovněž těžit ze synergických efektů. To zahrnuje i takové aspekty, jako je marketing: Xiaomi chce například později propagovat své vozy prostřednictvím přibližně 10 000 maloobchodních prodejen v Číně.

Lei Jun uvádí, že Xiaomi Auto chce dodat svůj vůz v roce 2024. To znamená, že společnost vstoupí na trh později než mnoho jiných čínských výrobců, ale nepovažuje to za nevýhodu. Xiaomi Auto totiž využívá technologické know-how společnosti Xiaomi. V posledních letech a měsících společnost také rozšířila počet svých zaměstnanců a odpovídajícím způsobem zvýšila své investice do automobilových technologií.

Podle zakladatele společnosti Xiaomi chce společnost přirozeně vydělávat na samotném hardwaru, ale předpokládá, že v dlouhodobém horizontu může po skutečném prodeji vozu vydělat ještě hodně peněz na softwaru. Jaké služby přesně chtějí zákazníkům nabídnout, však zůstává otevřené.

Zdroj: gizmochina.com, ustoday.news