Warren Buffett vidí skutečnou hodnotu. Toto je segment, kde by nyní investoři měli investovat

Přidat na Seznam.cz

Warren Buffett již léta prokazuje, že je jedním z nejúspěšnějších investorů na světě. I v pokročilém stáří stále hledá nové megatrendy se svou investiční společností Berkshire Hathaway. Nedávno zvlášť investoval do jednoho sektoru. „Dává mu velký smysl,“ říká vysoce postavený ředitel telekomunikačního gigantu.

Investice do společností Verizon a T-Mobile USA ukazují, že Buffett je pro dlouhodobý vývoj nového bezdrátového standardu 5G jasně nadšený. „Vidí hodnotu tohoto sektoru,“ řekl americký šéf T-Mobile Mike Sievert v pořadu Yahoo Finance Live. Minulý týden představily společnosti AT&T, Verizon a T-Mobile všechny cíle, které byly „velmi přesvědčivé, vytvářející hodnotu a vytvářející peněžní toky“.

Podle posledního oznámení SEC Buffett vlastní akcie Verizon v hodnotě přibližně 8,2 miliardy dolarů a akcie T-Mobile v hodnotě 656 milionů dolarů. Obě společnosti se nyní chtějí prosadit v rozvíjející se bitvě o zákazníky 5G. Nový standard mobilní komunikace však bude mít také obrovský dopad na digitalizaci a internet věcí a také na podporu propojení strojů a průmyslu.

5G je megatrend. Je obzvláště pozitivní sledovat rychle rostoucí dceřiné společnosti Telekom T-Mobile USA. Z vývoje by navíc měli těžit také poskytovatelé síťových zařízení, jako je aktuálně společnost Ericsson.