Vysoce postavení manažeři požadují po Twitteru rekordní odstupné přes 2 miliardy korun

Přidat na Seznam.cz

Čtyři vysoce postavení manažeři, kteří byli propuštěni po odkoupení Twitteru Elonem Muskem tvrdí, že propuštění nebylo dostatečně odůvodněné. Chtějí tak po Twitteru miliardové odškodnění, píše deník WSJ.

V obžalobě, která byla podána 4.3. 2024 stojí, že odůvodnění pro propuštění bylo velmi slabé. Mezi ty, kteří podávají žalobu je bývalý generální ředitel Parag Agrawal, Ned Segal, Vijaya Gadde a Sean Edgett.

V roce 2022 odkoupil Elon Musk Twitter za asi 44 miliard dolarů (zhruba 1 bilion korun). V důvodech pro propuštění u těchto vysoce postavených zaměstnanců byla uvedena hrubá nedbalost a úmyslné pochybení. Nicméně tyto spisy neobsahovaly konkrétní příklady porušení pracovních povinností.

Koupě Twitteru a následný vyhazov

Také stojí v obžalobě, že Elon Musk posílal dopis, ve kterém popisoval, že chce tyto manažery vyhodit co nejdříve, aby nebyli schopni zpeněžit své akcie. Parag Agrawal požaduje přibližně 57 milionů dolarů (přibližně 1,3 miliard korun), Ned Segal požaduje 44, 5 milionů dolarů (přibližně 1 miliarda korun) a ostatní manažeři požadují odstupné ve výši 6,8 milionů dolarů (přibližně 160 millionu korun) pro každého.

Elon Musk přiznal po převzetí Twitteru, že obrat se snížil na polovinu, a to především kvůli ztrátě výnosných velkých reklamních zákazníků. A právě z tohoto důvodu se rozhodl pro větší propouštění.

Zdroj: WSJ